Edukacja i promocja

Owoce aktinidii pochodzące z badań naukowych prowadzonych w Katedrze Ogrodnictwa UWM przez dr hab. Annę Bieniek są prezentowane od 2009 roku na Olsztyńskich Dniach Nauki i Sztuki. Co roku wzbudzają one ogromne zainteresowanie wśród uczestników pokazów i warsztatów naukowych. Odwiedzającymi są osoby w różnym wieku, od przedszkolnego do emerytalnego. U dzieci owoce wywołują niezwykłe zainteresowanie a osoby starsze odwiedzające wystawę szczególnie cenią sobie prace a także wypoczynek na działce połączony z uprawą roślin owocodajnych o niezwykle wartościowych  i smacznych owocach.


Kalendarz imprez organizowanych przez pracowników UWM w Olsztynie, na których były promowane owoce MiniKiwi:

 

21-25 września 2009

Warsztaty pt. „Owocowe smaki” odbyły się w Hali Wegetacyjnej Wydziału Kształtowania Środowiska  i Rolnictwa UWM w Olsztynie

22-25 września 2010

Pokazy, degustacja i konkursy dla dzieci pt. „Jaki to owoc i jak smakuje?” odbyły się w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM w Olsztynie

21-23 września 2011

Wystawa, pokaz, konkurs pt. „Owoce różnych stref klimatycznych” odbyły się w Hali Wegetacyjnej Wydziału Kształtowania Środowiska  i Rolnictwa UWM w Olsztynie

26-28 września 2012

Warsztaty pt. „Owoce krain bliskich i dalekich” odbyły się w szklarni Katedry Ogrodnictwa UWM oraz w Bibliotece Uniwersyteckiej, gdzie w ramach  Europejskiej Nocy Naukowców zorganizowano warsztaty pt.  „Naturalne jedzenie z krain bliskich i dalekich”

25-27 września 2013

Warsztaty, pokaz, zabawa, degustacja pt .”Owocowy karnawał z owocną nauką” odbyły się  w szklarni Katedry Ogrodnictwa UWM a w ramach  Europejskiej Nocy Naukowców zorganizowano warsztaty pt.   „Owoc dobry na wszystko”

24-26 września 2014

Warsztaty, pokaz, zabawa, degustacja pt. „Owocowe inspiracje” odbyły się w szklarni Katedry Ogrodnictwa UWM

23-25 września 2015

Warsztaty pt. „Owocowe smaki” odbyły się w  szklarni Katedry Ogrodnictwa UWM

W Hali Wegetacyjnej Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa zorganizowano  wystawę pt. ”Owoce krain bliskich i dalekich”

21-23 września 2016

Warsztaty pt. „Jak wyhodować kiwi” odbyły się w laboratorium Katedry Ogrodnictwa UWM.

W Hali Wegetacyjnej Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa zorganizowano  wystawę pt. ”Owoce krain bliskich i dalekich”

26 września 2016

W ramach Europejskiej Nocy Naukowców w SP 33 i 32 w Olsztynie przeprowadzono warsztaty dla dzieci pt. „Owocowe inspiracje” oraz  „Jem zdrowo i kolorowo – jaki to owoc i jak on smakuje”

30 września 2016

W ramach Europejskiej Nocy Naukowców w namiocie przed budynkiem Biblioteki Uniwersyteckiej UWM w Olsztynie zorganizowano wystawę pt. ”Owoce różnych stref klimatycznych”

26-28 września 2017

W ramach wystawy pt. „Owoce różnych stron świata”, która odbyła się w ramach 15. Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki” zorganizowanych na UWM w Olsztynie zaprezentowano owoce Mini Kiwi.

29 września 2017

Kolejna edycja wystawy pt. „Owoce różnych stref klimatycznych”, odbyła się w ramach Europejskiej Nocy Naukowców organizowanej rokrocznie przez UWM w Olsztynie.

26-28 września 2018

W ramach 16.Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki w Katedrze Ogrodnictwa UWM w Olsztynie zorganizowano dwie wystawy: „Owoce mniej znane w przetwórstwie pożądane”, na której zaprezentowano owoce oraz przetwory z mini kiwi wykonane przez naukowców z UWM oraz „Owoce krain bliskich i dalekich”, na której wystawiono także mini kiwi od polskich producentów, po raz pierwszy w tym roku wprowadzone do sprzedaży w Lidlu i Biedronce.