Witaj na oficjalnej stronie poświęconej aktinidii ostrolistnej (Actinidia arguta) - roślinie rodzącej owoce zwane Mini Kiwi.

Znajdziecie tu Państwo informacje na temat rośliny, owoców oraz sposobu jej uprawy. Strona zawiera także opis różnych gatunków i odmian. Autorem strony jest dr hab. inż. Piotr Latocha, prof. SGGW - pracownik naukowy Katedry Ochrony Środowiska Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie. UWAGA!! Miło mi poinformować, że nakładem wydawnictwa Plantpress sp. z o.o. ukazała się ksiażka pod tytułem "MiniKiwi uprawa w warunkach Polski". Książka jest do kupienia od końca sierpnia 2017 na stronie wydawnictwa: www.plantpress.pl/produkt/minikiwi-uprawa-w-warunkach-polski/

gatunki

Gatunki

Rodzaj aktinidia (Actinidia Lindl.) należy do rodziny aktinidiowatych (Actinidiaceae) i liczy 54 gatunki z czego aż 52 występują na terenie Chin.

Czytaj dalej
walory-owocow

Actinidia arguta

Aktinidia ostrolistna (Actinidia arguta (Siebold et Zucc.) Planch. ex Miq.), należy do sekcji Leiocarpae i pochodzi z północno-wschodnich rejonów Chin, wschodniej Syberii (południowe Kuryle, Sachalin), północnej Japonii i Korei. Gatunek jest bardzo zmienny.

Czytaj dalej
plantacja

Uprawa

Osoby planujące założyć plantację Mini Kiwi powinny mieć na uwadze, że nie jest to łatwa uprawa.

Czytaj dalej
Partnerzy: